ceturtdiena, 2018. gada 30. augusts

Lai nēsātu dzirdes aparātus, pie tiem vispirms ir jāpierod

Vai atceraties pēdējo jauno apavu pāri? Jūs uzlaikojāt kurpes veikalā, tās labi derēja, un šķita, ka labi pieguļ. Taču pēc tam pirmās dienas beigās, kad valkājāt tās visu laiku, jūsu pēdas vietām bija noberztas jēlas, un dažbrīd tajā dienā jūs vēlējāties, kaut jums būtu jūsu vecie apavi.  Vai atceraties to?
Tāpat var būt arī tad, kad pirmoreiz sākat nēsāt dzirdes aparātus. Jūs jūtat tos uz savas galvas vai ausīs, kas var niezēt vai svīst, vai vienkārši jūtaties citādāk ar tiem, tāpēc pirmās dienas beigās vēlaties, kaut jūsu ausīs nekas nebūtu ievietots.

Tā ir pilnībā normāla reakcija. Tāpēc parunāsim par dažādiem veidiem, kā pierast pie dzirdes aparātu nēsāšanas, un to, ko var darīt, lai jūs justos ērti ar tiem, kā arī par to, kādas sajūtas patiesībā var sagaidīt, kad tos lietojat.
Izmantojamo dzirdes aparātu veids ir svarīgs
Ir divu pamata veidu dzirdes aparāti: uz ausīm novietojamie (standarta) un ausīs ievietojamie (pielāgotie). Sāksim ar tiem, ko var ievietot ausīs.
Pielāgoto dzirdes aparātu forma ir izveidota tā, lai precīzi derētu jūsu ausīm. Pirmo reizi, kad jūsu ausī ir kaut kas ievietots, jūs jūtaties mazliet dīvaini. Taču tad, ja jūtat fizisku diskomfortu, sāpes vai ir noberzta kāda vieta, nekavējoties informējiet savu dzirdes aprūpes speciālistu. Viņš var vairākreiz pielāgot jūsu dzirdes aparātus savā birojā un pārbaudīt, vai tie ir precīzi jums pielāgoti fiziskās formas ziņā.
Standarta dzirdes aparātiem ir komponenti, ko novieto aiz ausīm un savieno ar ausīs ievietotiem ieliktņiem. Ir pieejami daudzi dažādu izmēru ieliktņi. Ja tie jums šķiet neērti, dzirdes aprūpes speciālists var izmainīt to izmēru, lai atrastu tādus, kas jums ir labāk piemēroti. Jūsu speciālists var ieteikt tieši jūsu dzirdes aparātiem un ausu formai pielāgotus ieliktņus, kas nodrošina lielāku komfortu un labāk turas ausīs nekā standarta ieliktņi.
Daži cilvēki sākumā ne pārāk pozitīvi reaģē uz ierīcēm aiz ausīm vai caurulēm/vadiņiem, kas ieiet viņu ausīs. Jūsu speciālists var nodrošināt, ka caurules/vadiņi ir pareiza garuma, un pielāgot to formu, lai tie turētos daudz labāk un neko jums nenoberztu. 
Nesteidzieties!
Tāpat kā jaunām kurpēm, arī dzirdes aparātiem ir nepieciešams laiks, lai pie tiem pierastu. To klātbūtne ausīs var jūs mulsināt. Vislabākais veids, kā pierast, ir nēsāt tos pēc iespējas vairāk. Jums būtu jālieto dzirdes aparāti no sešām līdz astoņām stundām dienā. Ja tie tiks izmantoti īsāku laiku, jūsu ķermenis nevarēs tik viegli pierast pie tiem.
Ja pēc ielikšanas dzirdes aparāti šķiet jums neērti, pārliecinieties, vai tie ir pareizi ievietoti. Izņemiet tos un ievietojiet no jauna. Daudzi cilvēki uzskata, ka dzirdes aparātus ir vieglāk ievietot, skatoties spogulī, kur var redzēt, vai tie tiek pareizi ievietoti. Daži iesmērē ausu atveres ar nelielu daudzumu bērnu eļļas, lai dzirdes aparāti vieglāk ievietotos ausīs. Ir svarīgi lietot tikai nedaudz eļļas, neļaujot tai iekļūt dzirdes aparātu atverēs.
Nemēģiniet sagaidīt vairāk, nekā ir reāli iespējams
Realitāte ir tāda, ka jūsu ausīs ir ievietoti dzirdes aparāti, tāpēc to sajušana ir pilnībā normāla. Taču ar laiku jūs pierodat, ka tie atrodas jūsu ausīs, un pēc mēneša vai diviem tikpat normāla sajūta būs, ka jūsu ausīs nekā nav. Ja jums rodas jebkādas problēmas, nekavējoties informējiet par tām savu dzirdes speciālistu. Viņš var pielāgot jūsu dzirdes aparātus, sniegt papildu padomus un kopā ar jums izmēģināt alternatīvus risinājumus.
Pievienojieties mūsu kopienai Facebook!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru