svētdiena, 2020. gada 29. marts

Binaurālā dzirde. Divi dzirdes aparāti ir labāki par vienu


Tāpat kā mēs izmantojam abas acis, lai skaidri redzētu, mums ir vajadzīgas divas ausis, lai skaidri sadzirdētu.

1. Uzlabota runas izpratne
Binaurālā dzirde palīdz labāk izprast runu pat trokšņainos apstākļos. Labāk būt izvēlīgam attiecībā uz to, ko jūs klausāties, lai varētu vieglāk koncentrēties uz sarunu.
2. Labāka lokalizācija
Divi dzirdes aparāti ļauj precīzāk noteikt, no kurienes nāk skaņas, kas lieti noder sociālā vidē vai satiksmē.
3. Labāka skaņas izšķiršanas spēja
Lietojot vienu dzirdes aparātu, dažādi trokšņi un vārdi mēdz skanēt līdzīgi. Divi dzirdes aparāti palīdz padarīt skaņas skaidrākas.
4. Vienmērīgāka skaņas kvalitāte
Tāpat kā stereo skaņa ir vienmērīgāka, skaidrāka un līdzsvarotāka ar diviem skaļruņiem, tāpat arī divi dzirdes aparāti uzlabo visu jūsu dzirdēto skaņu kvalitāti.
5. Dzirdes deprivācija
Binaurālā dzirde nodrošina bagātīgu akustisko vidi, lai stimulētu abas smadzeņu dzirdes puses. Ja persona ar binaurāliem dzirdes traucējumiem lieto tikai vienu dzirdes aparātu, neizmantotā auss zaudē spēju dzirdēt un saprast, ko sauc par dzirdes deprivāciju.
6. Palielināts dzirdes attālums
Cilvēks, kas lieto divus dzirdes aparātus, var dzirdēt skaņas, kas atrodas četras reizes lielākā attālumā nekā tad, ja valkā tikai vienu.
7. Mazāka piepūle
Binaurālā dzirde fiziski mazāk nogurdina, kā arī klausīšanās ir patīkamāka. Personai, kas valkā tikai vienu dzirdes aparātu, var nākties sasprindzināties vai fiziski pagriezt galvu vai ķermeni, lai dzirdētu skaņu no pretējās puses.
8. Lielāka apmierinātība
Saskaņā ar Labākas dzirdes institūta pētījumiem, cilvēki, kuri lieto divus dzirdes aparātus, atzīst, ka kopumā ir apmierinātāki nekā cilvēki, kas lieto tikai vienu.

Vai esat pamanījis dzirdes pasliktināšanos sev vai kādam tuviniekam? 
Pierakstieties konsultācijai pie dzirdes speciālista, kurš konsultācijas laikā piemeklēs un pielāgos tieši jūsu dzirdei piemērotus dzirdes uzlabošanas risinājumus:
 zvaniet pa tālruni 205 502 86 (vai sūtiet īsziņu)
💌 vai aizpildiet tiešsaistes veidlapu www.labakasdzirdes.lv

Sāciet dzirdēt labāk jau šodien! 🤗

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru