pirmdiena, 2020. gada 17. augusts

Kā televizora skatīšanos padarīt baudāmāku, kad jums ir pasliktināta dzirde

Autors: Andrea Hannan Dawkes, Au.D.

Jau vairākas desmitgades televizora skatīšanās daudziem no mums ir kļuvusi par iecienītu atpūtas nodarbību. Pētījumi liecina, ka 95% no pieaugušajiem skatās televizoru katru dienu, un saskaņā ar Nielsen kopējo auditorijas pārskatu (Nielsen Total Audience Report, 2019. gada 4. kvartāla pārskats) pieaugušie, kas ir vecāki par 19 gadiem, pavada vairāk nekā 36 stundas nedēļā, skatoties televizoru. Šajā skaitā ietilpst tie, kuri skatās televīzijas tiešraides, ierakstītus šovus, filmas, kā arī pavada laiku, izmantojot tādas ierīces kā DVD atskaņotāji, spēļu konsoles un viedās televīzijas programmas.


Kāpēc televizors ir izaicinājums tiem cilvēkiem, kam ir dzirdes izmaiņas

Cilvēkiem ar pasliktinātu dzirdi un dažreiz arī tiem, kuri lieto dzirdes aparātus, televizora skatīšanās var būt izaicinājums. Šis raksts palīdzēs jums saprast dažus no faktoriem, kas ietekmē televizora skaņas kvalitāti, un uzzināt par rīkiem, kuri ir pieejami tīkamā televīzijas laika izbaudīšanas uzlabošanai.

Dzirdes pasliktināšanās un dzirdes sistēma (mūsu ausis)

Kad runa ir par spēju izbaudīt televīzijas skaņu, personām ar pasliktinātu dzirdi var būt divi izaicinājumi — skaļums un skaidrība. Pareizi pielāgoti dzirdes aparāti palīdz pārvarēt dzirdes izmaiņas un nodrošina, ka skaņas ir dzirdamas. Taču viss kļūst vēl sarežģītāks, kad ir pasliktināta skaidrība vai runas sapratne.  Personas, kas saskaras ar šīm abām problēmām, bieži vien ziņo, ka televizora signāli ir pietiekami skaļi, taču nav pietiekami skaidri.


Faktori, ko ietekmē tehnoloģijas (jūsu televizors)

Tehniski televīzijas skaņas kvalitāte ir atkarīga no tā, cik precīzi tiek atskaņots audio salīdzinājumā ar oriģinālo aranžējumu. Televīzijas šovi, filmas un videospēles — visi tiek sakomponēti studijā, lai iegūtu skaidri izteiktu skaņu, pirms mēs tos skatāmies. Šī skaņa var tikt atskaņota labi vai ne tik labi atkarībā no mūsu personīgajiem skaņas kvalitātes iestatījumiem. Ticiet vai neticiet, bet dažās programmās var būt ļoti daudz basa vai diskanta.

Turklāt televizora skaņas kvalitāti var ietekmēt arī frekvenču raksturlīkne, televizora radītie izkropļojumi un audio formāts (analogais, digitālais, saspiestais, bitu pārraides un citi).

Diemžēl lielākā daļa televizoru spēj nodrošināt tikai viduvēju precizitāti, un bieži vien nepieciešams izmantot īpašu tam paredzētu skaļruņu sistēmu vai skaņas joslu, lai iegūtu vislabāko oriģinālā signāla reprodukciju.

Apkārtējā vide un vizuālie faktori (jūsu iestatījumi)

Arī attālums no televizora, atbalss un fona trokšņi var negatīvi ietekmēt skaņas kvalitāti. Turklāt neatkarīgi no tā, vai mēs to atzīstam vai neatzīstam, mēs visi izmantojam lasīšanu no lūpām, lai papildinātu runas sapratni. Diemžēl televizorā mēs ne vienmēr varam redzēt sejas, kad cilvēki runā. Piemēram, diktori stāsta informāciju, kamēr televizorā tiek rādīta cita aina, ēdienu pagatavošanas padomi tiek izskaidroti, kamēr mēs redzam katlu uz plīts virsas, kā arī asa sižeta filmas ir slavenas ar dialogiem, kas tiek veikti tajā brīdī, kad notiek automašīnu pakaļdzīšanās vai uzsprāgst ēkas.

Kā var labāk dzirdēt televizoru

Tad ko var darīt, lai uzlabotu televizora skaņu kvalitāti, kad neizmantojam skaņas joslu, kodētus subtitrus vai neierakstām programmas, lai tās noskatītos atkārtoti? Uzņēmums Starkey ir priecīgs piedāvāt dažādus rīkus, kas palīdz optimizēt un personalizēt televizora klausīšanās iespējas.

Dzirdes aparāti Livio, Livio AI un Livio Edge AI

Sāksim ar mūsu dzirdes aparātiem, kuriem ir vislabākā jebkad pieejamā skaņa un veiktspēja. Livio piedāvā dubultu radiosakaru bezvadu tehnoloģiju, divus saspiedējus, kas ļauj uzlabot runas dzirdamību un mūzikas skaņu kvalitāti, iegultus inerces sensorus un mākslīgo intelektu, lai varētu optimāli dzirdēt jebkurā vidē. Mūsu dzirdes aparāti Livio Edge AI nodrošina arī režīmu Edge, kurā tiek veikta apkārtējās vides analīze, lai jebkurā vidē noteiktu optimālas signālu apstrādes iespējas un varētu padarīt skaidrākus televizora signālus.


Televizora aksesuārs

Mūsu televizora audio straumētājs novērš attāluma, atbalss un fona trokšņu efektus, straumējot skaņu no televizora tieši jūsu ausīs.Programma Thrive Hearing Control

Šī populārā viedtālruņa programma ļauj izveidot pielāgotu iestatījumu atmiņu, lai skatītos televizoru ar tādiem ekvalaizera, trokšņu vadības un mikrofona režīma iestatījumiem, kuri ļauj personalizēt skaņas kvalitāti pēc jūsu ieskatiem. Izmantojot kopā ar televizora audio straumētāju, varat pārtraukt un atsākt straumēšanu, pielāgot straumēto signālu skaļumu, kā arī izslēgt dzirdes aparātu mikrofonus, lai mazinātu istabas trokšņus un iegūtu vislabākās iespējamās klausīšanās iespējas.Aksesuārs - tālvadības pults

Mūsu tālvadības pults nodrošina vizuālu un ergonomisku veidu, kā pārvaldīt dzirdes aparātu iestatījumus, straumēšanas pārtraukšanu/atsākšanu no televizora aksesuāriem un skaļumu, ja klausītājam nav viedierīce vai viņš nevēlas lietot programmu Thrive.


Dzirdes aparātu vadības funkcijas

Jūsu dzirdes aprūpes speciālists var ieprogrammēt dzirdes aparātu Livio, Livio AI un Livio Edge AI iebūvētās vadības funkcijas, lai jūs varētu pārtraukt/atsākt straumēšanu no televizora straumētāja un pielāgot straumēto signālu skaļumu.

Sāciet atkal aizrauties ar iecienīto šovu klausīšanos!

Nav nekādu šaubu, ka mūsdienās televizora izmantošana ir svarīga mūsu kultūras sastāvdaļa. Mēs paļaujamies uz to tik daudzās dažādās jomās — gan atpūtā, gan mācībās, gan pat spēļu spēlēšanas ziņā. Mēs esam lepni, ka varam atbalstīt tos cilvēkus ar dzirdes izmaiņām, kuri vēlas izbaudīt televīziju, izgatavojot tādus dzirdes aparātus, kuri nodrošina vislabāko iespējamo skaņu kvalitāti un kopā ar aksesuāriem un programmu Thrive Hearing Control uzlabo televizora skatīšanās iespējas un ļauj pielāgot skaņu kvalitāti pēc katra cilvēka paša ieskatiem.Lai izmēģinātu dzirdes aparātus Livio Edge Ai vai jebkurus no mūsu aksesuāriem, zvaniet pa tālruni 205 502 86 vai noklikšķiniet šeit, lai ieplānotu bezmaksas vizīte pie mūsu vislabākajiem dzirdes speciālistiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru