piektdiena, 2015. gada 25. decembris

Noslēgusies labdarības akcija!Pirms dažām dienām noslēdzās mūsu labdarības akcija „DĀVĀ IESPĒJU DZIRDĒT”. Mēneša garumā cilvēki no visas Latvijas iesūtīja stāstus par sev mīļajiem, kuriem tik ļoti nepieciešama iespēja dzirdēt. Akcijas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību dzirdes problēmām un kādam – tikt pie mūsdienīga dzirdes aparāta no ražotāja „Starkey”. Mes saņemti vairāk nekā 50 skaudri stāsti par tiem, kuri, būdami šajā neapskaužamajā situācijā, tic brīnumam un turpina mīlēt dzīvi. Izvēlēties no stāstu varoņiem vienu bija ļoti grūti.

Pēc rūpīgas izvērtēšanas par uzvarētāju un dzirdes aparāta ieguvēju kļuva sešgadīgā Annika Janevica no Rīgas, par kuru pastāstīja viņas māsīca Evija. „Iespēja dzirdēt. Iespēja redzēt. Iespēja just. Šīs ir lietas, bez kurām nespējam iedomāties savu dzīvi,” raksta Evija Urbāne-Orbāne, „ikdienas steigā mēs neaizdomājamies par cilvēkiem, kuriem liegta viena no šīm spējām. Viņi nedzird savu mīļo balsis. Viņiem liegts dzirdēt vārdu „mīlu”. Bet tieši šie cilvēki ir vismīlošākie un paši stiprākie!”

Annika ir nedzirdīga kopš 2012. gada. Runāt, mācīties un pieaugt bija daudz sarežģītāk nekā viņas vienaudžiem. Annikai vienā ausī ievietots kohleārais implants, bet ar to nav pietiekami, lai atgūtu spēju dzirdēt. Šobrīd meitenei ir piektās pakāpes kurlums. Lai viņa varētu pilnvērtīgi dzīvot, mācīties, darīt lietas, kas sagādā prieku, spēlēties ar draugiem, apmeklēt koncertus, nepieciešams mūsdienīgs dzirdes aparāts, kas ne tikai var apturēt tālāku dzirdes pasliktināšanos, bet arī sniedz iespēju dzirdēt labāk.

Neskatoties uz to, ka akcijai „DĀVĀ IESPĒJU DZIRDĒT” sākotnēji bija paredzēts viens uzvarētājs, akcijas rīkotāji nolēma piešķirt balvu vēl kādai stāsta varonei. 

Par Diānu Vinogradovu rakstīja viņas draugs Jegors Gorodeckis, kurš pats dzīvo ar dzirdes problēmām, bet akcijai pieteica savu draudzeni. Viņa stāsts no sirds aizkustināja. „Manai draudzenei Diānai ir dzirdes traucējumi,” stāsta Jegors, „kopā mācījāmies bērnudārza grupā nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem bērniem. Šeit iemācījāmies runāt, rakstīt, zīmēt un lasīt, kā arī gatavojām teātra uzvedumus. Pirmajā klasē devos mācītos uz parasto skolu. Parastajā skolā mācījās arī Diāna, bet viņas dzīve mainījās – nomira tēvs, Diāna palika viena ar mammu. Lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem, nācās atrast darbu. Diāna pieteicās darbā lielveikalā Maxima, kur nostrādāja tikai nedēļu, jo nejauši saplīsa viņas dzirdes aparāts. Tagad meitene ir atlaista no darba, jo kolēģiem traucējuši salūzušā aparāta radītie trokšņi. Ļoti vēlētos, lai Jūs uzdāviniet Diānai jaunu dzirdes aparātu, kas palīdzētu viņai atrast darbu! Esmu nedzirdīgais, bet man šķiet, ka dzīve ir interesanta.” Diāna ir tikusi pie jauna dzirdes aparāta un ceram uz veiksmīgiem panākumiem jaunā darbā.

Kompānija Labākas Dzirdes Centrs pateicas visiem, kas iesūtīja stāstus par saviem tuviniekiem. Šī akcija pierāda, ka ļoti daudziem mūsu valstī ir dzirdes problēmas un nepieciešama palīdzība. 2016. gadā Labākas Dzirdes Centrs plāno uzsākt sadarbību ar labdarības misiju Starkey Hearing Foundation, kas, pateicoties iedzīvotāju ziedojumiem, sniedz bezmaksas palīdzību cilvēkiem ar dzirdes problēmām, kuri paši nevar atļauties dzirdes aparātus. Tas dāvās iespēju desmitiem cilvēku ik gadu saņemt mūsdienīgus dzirdes aparātus pilnīgi bez maksas un līdzās tiem – pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi!


Lai saņemtu jaunāko informāciju par akcijai vai Labākas Dzirdes Centru lūdzu apmeklējiet mūsu Facebook lapa

KOPĀ MĒS VARAM PADARĪT KĀDA DZĪVI LABĀKU!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru