ceturtdiena, 2018. gada 31. maijs

Strādājat vai atpūšaties trokšņainā vidē? AIZSARGĀJIET savu dzirdi droši!


Dzirdes izmaiņas var kļūt par nepatīkamām sekām pēc darba vai atpūtas trokšņainā vidē. Akustiskās traumas – ļoti izplatīts dzirdes pasliktināšanās iemesls. Šādā gadījumā pasliktinājums rodas no pārāk skaļu skaņu ietekmes vai arī pārāk ilgstošas skaņu ietekmes. Akustiskā trauma var noārdīt jutīgās matiņu šūnas iekšējā ausī, kurām ir svarīgākā loma dzirdes procesā. Bojājumu gadījumā šo matiņu šūnas neatjaunojas – un izveidojas pastāvīgi dzirdes traucējumi. Lai saglabātu veselīgu dzirdi, ir nepieciešams par to rūpēties savlaicīgi.
Savlaicīga profesionāla dzirdes aizsardzība, kas izveidota individuāli Jūsu vajadzībām, uzticami aizsargās dzirdes orgānus no bojājumiem.
Ja Jūsu darbs vai atpūta ir saistīta ar skaļu mūziku, ūdenssportu, biežiem avio lidojumiem, celtniecības vai ceļu būves darbiem, šaušanu vai citiem bīstamiem trokšņiem, tad mēs piedāvājam plašu dzirdes aizsardzības līdzekļu klāstu (no individuāliem ausu aizbāžņiem līdz speciālām digitālajām ierīcēm).

Dzirdes aizsardzība
Cilvēka dzirde – viens no visjūtīgākajiem mūsu organisma orgāniem. Tā uzņem un apstrādā skaņu diapazonā no 20 Hz līdz 20 kHz. Bet trokšņa līmenis, kuru var “pārciest” mūsu dzirdes sistēma, sešas reizes pārsniedz uztveršanas līmeni. Spēcīgi jebkādas izcelsmes trokšņi ne vien negatīvi ietekmē nervu sistēmu, bet arī var bojāt maigās iekšējās auss šūniņas, kas turpmākā nākotnē izraisa dzirdes pasliktināšanos. Šis process diemžēl ir neatgriezenisks.
Īpaši cilvēka dzirdes aizsardzībai pret trokšņiem, pret ūdens iekļūšanu ausīs un citu svešķermeņu, ir izstrādāti speciāli ieliktņi – ausu aizbāžņi (sargājiet ausis). Tos ir viegli ievietot auss ejā  un tādā veidā tie aizsargā auss no ārējiem negatīviem faktoriem.
Pastāv plaša variantu izvēle. Lai izvēlētos tieši Jums piemērotu aizsardzību, konsultējieties ar mūsu speciālistiem pa tālruni 205-502-86 vai aizpildiet veidlapu šeit.

Individuālie ausu aizbāžņi
Mūsu dzirdes centrs specializējas trokšņus izolējošu daudzreizlietojamu ausu aizbāžņu izgatavošanā tiem, kas augstu vērtē kvalitāti un drošību.
Individuālos ausu aizbāžņus veido pēc Jūsu auss formas. To izgatavošanā tiek ņemtas vērā visas ausu īpatnības. Tāpēc tos ir viegli lietot, un tie ir ērti pat nēsājot ilgstoši. Ausu aizbāžņu izgatavošanā tiek izmantots hipoalerģisks silikons.
Tikai individuālie ausu aizbāžņi nodrošina pilnīgu aizsardzību pret troksni dažādās situācijās gan darba laikā, gan arī atpūšoties.

Trokšņus slāpējošie ausu aizbāžņi šāvējiem un medniekiem
Dzirdes aizsardzībai pret bīstamiem trokšņiem mēs izgatavojam trokšņus slāpējošus ausu aizbāžņus, kas tiek veidoti pēc Jūsu auss formas. Tie droši aizsargā dzirdes orgānus no paaugstināta kairinājuma šāvienu laikā.
Tie ir paredzēti medniekiem, kā arī tiem, kas nodarbojas ar dažādiem šaušanas veidiem. Trokšņus slāpējošie ausu aizbāžņi slāpē skaņas “atkritumus” jeb blakustrokšņus, kas praktiski neietekmē nepieciešamās skaņas informācijas uztveršanai. Vēl viena to priekšrocība ir tā, ka tie ideāli pieguļ dzirdes kanālam un neizkrīt kustību laikā. Trokšņus slāpējošie ausu aizbāžņi tiek izgatavoti no hipoalerģiska silikona. Tāpat kā visi individuālo ieliktņu veidi, tie var būt dažādās krāsās.

Ausu aizbāžņi darbam trokšņainā vidē
Strādājot cehos, ražošanā, ar veseriem un dažādām citām ražošanas iekārtām, rodas ļoti skaļas skaņas, kas var kaitēt veselībai. Jau ir pierādīts, ka pastāvīga paaugstināta skaņas līmeņa trokšņu iedarbība var izraisīt ne vien dzirdes izmaiņas, bet arī centrālās nervu sistēmas darbības traucējumus.
Ausu aizbāžņi darbam trokšņainā vidē tiek izmantoti kā dzirdes aizsardzības līdzekļi pret zemas frekvences trokšņiem, kas tiek uzskatīti par kaitīgākiem ausu veselībai. Ausu aizbāžņi pazemina troksni vairāk kā divas reizes. Tiek izgatavoti individuāli no hipoalerģiska silikona.

   Ūdeni izolējošie ausu aizbāžņi baseinam
Baseina apmeklējumu laikā gan amatieri, gan profesionāļi, kas nodarbojas ar dažādiem ūdenssporta veidiem, tiek pakļauti ūdens iekļūšanas ausīs riskam, kā rezultātā viņiem var izveidoties dažādas dzirdes orgānu saslimšanas. Lai izvairītos no tādām situācijām, mūsu speciālisti iesaka izmantot individuālos ūdeni izolējošos ausu aizbāžņus (hidroplagi).
Individuālo ausu aizbāžņu izmantošana ir paredzēta arī bērniem, kuru ausu kanāli vēl nav pilnībā izveidojušies. Tas palīdzēs pasargāt ausis no ūdens iekļūšanas ausu kanālos, kas, attiecīgi, samazinās otīta saslimšanas risku.

Individuālie ausu aizbāžņi lidmašīnās / individuālie ausu aizbāžņi miegam
Galvenais veselīga miega nosacījums ir trokšņu no malas neesamība. Nakts laikā miegam var traucēt tādi faktori kā krākšana, suņu riešana, mazu bērnu raudāšana. Miegam jo īpaši traucē dzelzceļa un autoceļu trokšņi. Ja Jūs bieži guļat dienas laikā, traucējošo faktoru daudzums, kas var kaitēt veselīgam miegam, divreiz palielinās.  Te var pieminēt remonta trokšņus, zāles pļāvēju trokšņus, skaļu mūziku. Ja Jūs tiekat pakļauts visiem šiem faktoriem vai bieži ceļojat, tad mēs iesakām izmantot individuālos trokšņus izolējošos ausu aizbāžņus miegam.
Pateicoties fiksētai trokšņa slāpēšana 26 dB apjomā, Jūsu miegam netraucēs skaļas skaņas, un tajā pat laikā Jūs dzirdēsiet modinātāja vai tālruņa zvanu. Izgatavošana individuāli pēc auss formas novērš ausu aizbāžņa izkrišanas iespēju. Ir pieejami dažādi krāsu varianti.

Digitālā dzirdes aizsardzība SoundGear šāvējiem un rūpnieciskiem darbiem
SoundGear – tā ir pilnībā digitālu produktu līnija, kas, bez skanējuma uzlabošanas, acumirklī un automātiski arī aizsargā Jūsu ausis no skaļām skaņām, tādām kā ieroča šāviens, darbojošās dzinēja troksnis vai rūpniecisko iekārtu un instrumentu radītie trokšņi. Izveidots trijos stilos, SoundGear ir jaunāko sasniegumu rezultāts dzirdes orgānu digitālās aizsardzības jomā. Uzreiz gatavi lietošanai, tie nemanāmi iekļaujas Jūsu ausī un nodrošina darbīgu trokšņa mazinājumu un lielisku skaņas kvalitāti.


Viens šāviens var izraisīt pastāvīgus dzirdes bojājumus. Šaujamierocis var sasniegt pat 140 dB skaļumu un vēl vairāk, atkarībā no ieroča veida. Individuālo dzirdes aizsardzības līdzekļu izmantošana šādos gadījumos ir nepieciešama.
Digitālā dzirdes aizsardzība SoundGear ir izstrādāta īpaši šādu problēmu risināšanai un nodrošina maksimālu dzirdes aizsardzību šāvējiem un medniekiem.
DigitālieSoundGear ir pieejami trijos stilos: auss iekšējie individuālie izstrādājumi, auss iekšējie standarta risinājumi un aizauss risinājumi. Tas nodrošina automātiski trokšņa slāpēšanu par 25 dB, aizsargājot Jūsu ausis no bojājumiem šāvienu laikā. SoundGear tāpat arī nodrošina augstu skaņas kvalitāti: gan runas, gan arī apkārtējo skaņu, lai Jūs varētu baudīt dabu un dzirdēt sava sarunu biedra sacīto. Digitālo dzirdes aizsardzību SoundGear ir nepieciešams pasūtīt pārī (divām ausīm). Tehnoloģijai nav nepieciešama papildus uzstādīšana. Garantija ir divi gadi. Tāpat ir arī pieejams pakalpojums “Pazaudēšana un bojājumi”, kas šādā gadījumā ļauj iegādāties jaunu pāri ar 50% atlaidi.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru